2) господарська, тобто кальцинована сода (НЕ харчова!), яка теж є в мережі Єва, Епіцентр та інших магазинах, навіть в будівельних товарах.  |
Такої коробки соди вистачить на 7 бутелів гелю по 4л кожен |
Співвідношення :
На 140 грамів мила - 140 мл соди, 5,6л води
На 125 грамів мила - 125мл соди, 4,5л води
На 100 грамів мила - 100мл соди, 4л води
На 90 грамів мила - 90 мл соди і 3,5л води
На 70 грамів мила - 70 мл соди, 2,8л води
Вага мила написана на етикетці.
Мило "Новий Я" важить 140гр, з нього виходить 5, 6л (=5л 600 мл) гелю. Якщо для вас це забагато, розріжте мило навпіл і зробіть гель з розрахунку на 70 гр мила.
Коли в мене не було ваги, я відміряла господарську соду мірною склянкою по мітці "вода" :
Якщо потрібно 90г соди, набираю до відмітки "100", а потім забираю 10 грамів (це 2 чайні ложки без чубка).
ВОДА має бути відфільтрована, або бутильована, або прокип'ячена і відстояна.
Досить зручно використовувати питну воду в 5л - 6л баклажці, а потім в цю баклажку налити готовий гель.
Я наливаю гель в пластиковий бутель з-під рідкого засобу для прання вовняних речей:
ПРИГОТУВАННЯ.
1) закип'ятити воду у великій каструлі, об'єм каструлі має бути мінімум на 1л з запасом - на 5 л гелю беріть 6-літрову каструлю (або більшу)
2) поки підігрівається вода, натерти мило на тертці з невеликими вічками, щоб вийшла тонка стружка (в мене це бік тертки) :
3) відміряємо потрібну кількість господарської соди;
4) в киплячу воду поступово, розмішуючи, всипаємо мильну стружку, розмішуємо до повного розчинення (мені зручно використовувати вінчик) ;
5) коли мило повністю розчиниться, висипаємо господарську соду, переконуємось, що рідина кипить, і одразу ж вимикаємо вогонь під каструлею;
6) ретельно розмішуємо розчин і залишаємо до остигання.
Якщо потрібно прати вже - можна використовувати рідкий, ще не застиглий гель - вилити його прямо в барабан, зверху покласти речі. Кількість на 1 завантаження пральної машини - 250 мл. Я використовую пластикову мірну склянку.
Гель поступово остигає і стає дуже густим. Щоб пришвидшити цей процес, можна винести каструлю на холод, або поставити її в холодну воду. Коли гель вистигне і буде ледь теплий - перелити його в бутель чи баклажку. Потім, коли гель повністю застигне, бутель з закритою кришкою потрібно буде декілька разів перевернути, або потрусити. Тоді застиглий згусток стане гелеподібним.
Перед пранням, коли збираєтесь налити гель в мірну склянку, щоразу потрібно декілька разів перевернути або струсити бутель.
Якщо ви загаялись і не помітили, що гель застиг і став, наче міцний холодець - не страшно. В такому разі його потрібно подрібнити ложкою або дерев'яною лопаткою, а потім вінчиком для збивання.
Наливати такий гель в бутель зручно за допомогою черпака, використовуючи лійку з широким горлом ( я беру замість лійки обрізану пластикову пляшку)
Наливайте гель в чисту суху баклажку. Так як гель без консервантів, він може зіпсуватись, якщо його налити в ємкість з-під попереднього гелю, не вимиту і не висушену. Саме тому не варто робити великі запаси гелю. Та й нема потреби - за необхідності, якщо вдома є дитяче господарське мило та кальцинована сода, ви зробите його за 20 хвилин.
✅Отримуємо гіпоалергенний гель, дуже ефективний для прання всіх речей, в тому числі дитячих речей з перших днів життя, для постілі, футболок, сорочок, шкарпеток, фіранок та майже всього (крім кашміру, шовку та вовни).
Я наливаю гель у відділення для прального порошку і гелю, але найчастіше виливаю в барабан просто на речі.
Цей гель не відбілює речі, тому можна не хвилюватись, що речі втратять колір. Я перу цим гелем при температурі 60° кольорову постільну білизну та рушники і колір залишається насиченим (фото нижче) :
До готового гелю можна додавати натуральні ефірні олії. Найкраще підходить лавандова, але також може бути ефірна олія м'яти, евкаліпту, лимону - 20 крапель на повний бутель і струсити. Не хвилюйтесь, плям на одязі не буде! До речі, всі ефірні олії мають властивості консервантів, так як гальмують псування.
Проте не варто користуватись
аромаолійками, якщо ви не впевнені, що у ваших домашніх немає алергії чи
підвищеної чутливості до цих засобів!
ЯКЩО
ПОТРІБНО ПОЗБУТИСЬ ПЛЯМИ.
Краще
обробити попередньо пляму. Свіжі органічні плями (молоко, їжа) сполоскати холодною водою і намилити таким же брусочком мила, з якого ви робите гель для прання. Трошки потерти і залишити річ у ледь теплій воді мінімум на 30 хв перед пранням.
Складні чи застарілі плями можна обробити спеціальним засобом, наприклад, Vanish Oxy або плямовивідником Frosch. Для немовлят та осіб з алергією краще використовувати кисневий відбілювач від DeLaMark, або кисневий відбілювач O'KEY (можна купити в Епіцентрі, Єві, Розетці). При температурі до 90° ці засоби виводять плями, при високих температурах - відбілюють.
Якщо плям багато або речі дуже забруднені - у відділення для порошку насипати 2 столові ложки кисневого відбілювача Ms Helen або O'Key і випрати з гелем для прання. Більшість плям зникає повністю.
ЯКЩО ПОТРІБНО ВІДБІЛИТИ РЕЧІ.
Використовуйте 100% перкарбонат натрію (це господарська сода з перекисом водню, яка розкладається на кисень, соду і воду). Продається під назвою кисневий відбілювач O'KEY, або кисневий відбілювач Ms Helen
Для відбілюючого ефекту потрібно прати речі при температурі 90° або вище. Кількість - згідно інструкції.
Або можна на 250 мл гелю додати 100 мл перекису водню (купити в аптеці), розмішати і вилити в порожній барабан, зверху покласти речі. Температура прання для відбілювання - від 90°. Готувати суміш потрібно безпосередньо перед заливанням в барабан.
* * *
Я не рекламую жодні засоби, чи магазини. Вся інформація базується на власному досвіді та досвіді друзів та близьких.
* * *
Здоров'я вам та легкого прання! ❤️
Немає коментарів:
Дописати коментар