понеділок, 24 червня 2024 р.

Аптечка в дорогу: їдемо на природу

Що покласти в аптечку, якщо ви їдете відпочивати на природу?

Список найнеобхіднішого:


✅Знеболюючі на випадок травми, вивиху, розтягнення зв'язок: Німесил 1 пакетик на 1 дорослу людину.  Можна взяти 1 ампулу Кетанов + шприц. 

Дітям з цією метою Нурофен (Ібупрофен) в сиропі. 


Протиалергічні засоби. Можуть знадобитись при опіках від борщівника, при укусі комах, особливо бджоли, оси. 

✔️Потрібно брати протиалергічні ліки швидкої дії, такі як Тавегіл таблетки (для дорослих та дітей від 6 років). Для дітей до 6 років - Роліноз (Алерзин) краплі. 

✔️Дексаметазон 2 ампули і 2 шприца, 2 спиртові аптечні серветки. Це на випадок алергічної реакції негайного типу, коли спостерігається набряк очей, губ, може бути набряк язика та горла. Якщо ви не вмієте робити уколи - все одно візьміть. Можливо, ті, хто буде відпочивати з вами, або по сусідству, вміють зробити дом'язевий (в сідницю) укол. Якщо бджола, оса, ґедзь або шершень вжалили в шию, особливо коли це дитина, або особа, схильна до алергії - укол Дексаметазону зробити як можна швидше (для дитини і дорослого доза - 1 ампула). Якщо є можливість - краще взяти Епіпен. 

✔️Локоїд крем - якщо є виражена місцева реакція (набряк, сильне свербіння) на укус комахи, або щось інше. 


антисептики 

- розчин Мірамістин флакон 50 мл, універсальний, можна обробляти поранини, садна, капати в очі, вуха, ніс, якщо в них попав пісок, пилюка. 

✔️Хлоргексидин спрей для дезинфекції, ним можна обробити руки, ранки, садна, укуси комах. Але не можна застосовувати в очі, ніс, вуха. 

✔️Перекис водню спрей (обробляти забруднені рани

✔️Маленький флакончик з рідким милом, краще антибактеріальним і вода 2л газована (напишіть на ній маркером "для аптечки", щоб не випити!) - обробляти сильно забруднені землею, або кусані рани

✔️Спирт 100 мл, антисептик, обробляють шкіру, якщо попав сік борщівника 


Засіб від комах (репелент) в спреї чи у вигляді крему - від комарів та інших комах для дорослих і для дитини. 


Сонцезахисні засоби для дорослих, а для немовлят - з spf 50 без запаху (Weleda або Eucerin). 


Бинт, краще стерильний широкий 1 шт на 1 особу; 


Бинт еластичний середньої розтяжності, 3м х 8см. Незамінний при розтягненнях, якщо підвернули ногу, якщо потрібно зафіксувати суглоб (коліно або інший). Покладіть в аптечку декілька булавок (аґрафок) для фіксації бинта. 


пластир в рулончику, який не потребує ножиць, ширина 2-3 см. Необхідний, щоб закріпити бинт, пов'язку та в інших ситуаціях з травмами. 


набір пластирів, звичайних бактерицидних та водонепроникних;

❗Особливо важливо купити в аптеці набір водонепроникних пластирів, якщо плануєте відпочинок біля води (озеро, річка, море). Завжди є ризик отримати якусь незначну подряпину, садно чи поріз, який буде роз'ятрюватись від води. Спеціальні водонепроникні пластирі, наприклад, "Urgo водонепроникний ізолювальна плівка", захищають невеликі ранки протягом 90 хвилин перебування у воді. 


ножиці атравматичні - якщо потрібно терміново розрізати одяг на тілі 


ватні косметичні диски (намочити перекисом і обробити рану, садно на обличчі). Вони не залишають в рані ворсинки, як звичайна вата 


ватні палички. Ними зручніше обробляти невеликі ранки, або подряпини коло очей 


✅ йод у вигляді маркера, обробити краї рани (тільки краї, саму рану йодом не мастити!). Якщо         алергія на йод - маркер "Зеленка":


✅ пінцет, яким зручно витягнути заскалку, жало після вжалення бджолою, сміття чи маленькі уламки з рани


✅ пристрій для видалення кліщів (якщо не вмієте витягнути кліща за допомогою нитки), купити в зоомагазині або зробити самому за 5 секунд з гнучкої стрічки для пакета (як зробити, як витягати кліща - див. тут). 


✅ термоковдра (тонка фольгована срібна плівка), займає мінімум місця. Може зберегти тепло тіла при переохолодженні, або захистити від перегрівання. 


маленьку грілку (ice/hot bag) з широкою горловиною для теплої /холодної води 

або замість неї пакет охолоджуючий (гіпотермічний) 1-2 шт, для надання першої допомоги при опіках, забоях і розтягненнях, укусах комах (бджола, оса, джміль) :

Якщо був удар, падіння, розтягнення - на хворе місце. Укус комахи - на місце укусу.  


Засоби від захитування, якщо ви до цього схильні. 


✅Обов’язково візьміть ліки, які ви приймаєте (наприклад, від мігрені, астми, заспокійливі, Мезим). 


❗❗❗

Рани (колоті, різані), садна, забруднені рани - як обробляти? Дивіться тут. 

Як обробляти кусані рани (вкусив їжак, білка, собака, кішка та інші) - дивіться тут. 

Укус кліща, що робити? Дивіться тут. 



* * *

Гарного відпочинку, і нехай те, що в аптечці вам ніколи не знадобиться! 

Немає коментарів:

Дописати коментар